Čertíci a čertice u Kachniček

3. prosince se třída Kachniček jako mávnutím kouzelného proutku proměnila v opravdové peklo. Od rána mezi námi byli čertíci a čertice, kteří byli ve svém živlu. Společnými silami zatopili pod kotlem (i s hříšníkem v kotli :-), vařili čertovskou polévku a hráli mariáš. Náš pán pekel Lucifer neponechal nic náhodě a připravil si pro své oddané čertíky pekelné úkoly. Nejdříve nás Lucifer vyzkoušel v síle strašení hříšníků, poté dostal pán pekel hlad a chtěl nakrmit bramborami z ohně. Dva čertíci se zatoulali na cestě do pekla a našim úkolem bylo jim pomoci cestu najít, na skok z pekla jsme se vydali hledat na zem hříšníky a také jsme zjišťovali, jak odvážní čerti mezi námi jsou. Po těchto náročných úkolech nás čekalo společné kreslení portrétu pána pekel. Když jsme splnili i tento úkol, užili jsme si čertovský tanec v doprovodu písniček z pohádky Taneček přes dvě pekla. Na úplný závěr si pro nás Lucifer připravil překvapení. Jako pochvalu za splnění jeho pekelně těžkých úkolů, a zároveň poděkování, že má ve svém pekle samé šikovné čertíky a čertice, si pro nás připravil odměnu. Mezi sladkostmi a adventním kalendářem jsme našli Výuční čertovský list, který vás, milí pekelní rodiče, informuje o tom, jak zdatné čerty doma máte. 🙂