Cukráři v Beruškách

V Beruškách si tento týden povídáme o povoláních a řemeslech. Už jsme si vyzkoušeli jaké to je být švadlenkou, řezníkem, hasičem, policistou nebo záchranářem. Dnes jsme se ale stali pravými cukráři. A k pečení je potřeba recept, který jsme si s dětmi společně vypsali a poté podle něj upekli vanilkovo-čokoládové muffiny.

Nejdříve jsme si prošli všechny ingredience a poté jsme se do toho mohli pustit. Děti si samy pečlivě dle receptu nahrnkovaly vše potřebné, zamíchaly těsto a šlo se na plnění košíčků. Když bylo naplněno, odnesly se muffiny do kuchyně, kde nám je hodné paní kuchařky upekly. V mezičase dlouhého čekání na muffiny, jsme si připravili čokoládu a ozdoby na zkrášlení našich dobrůtek. Když bylo ozdobeno, vše jsme si po sobě pořádně uklidili a roznesli jsme muffiny kamarádům do Rybiček, do kuchyně, paním uklízečkám a paní ředitelce. My sami jsme si je snědli po obědě a všem nám náramně chutnaly!

A vy rodičové, pokud budete mít chuť na naše výborné muffiny, zeptejte se svých cukrářů, rádi vám poradí :-).