Divadlo trochu jinak

Do školky za dětmi přijelo divadlo, kterého se ale naše třída Kachniček nezúčastnila. Místo toho jsme proměnili naší hernu v promítací sál. Usadili jsme se v hledišti, zatleskali, jako v opravdovém divadle a potom už jsme jen pozorně sledovali zpívanou pohádku O Budulínkovi od pánů Svěráka a Uhlíře. Pověděli jsme si, co se v pohádce odehrálo, co Budulínek udělal špatně a jak bychom se měli v takové situaci zachovat. Nakonec nezůstalo jen u toho, dětem se program našeho kina líbil natolik, že jsme zhlédli ještě pohádku O Červené Karkulce, taktéž s líbivými písničkami od stejných autorů.

Když jsme takto načerpali inspiraci, přesunuli jsme se z hlediště rovnou na jeviště a zkusili si, jaké je to být v divadle hercem. Po rozdání rolí a oblékání kostýmů děti rozehrávaly pohádku O veliké řepě, kterou paní učitelka vyprávěla. Nakonec jsme řepu vytáhli hned dvakrát, aby si všichni vyzkoušeli, jaké to je hrát. Už se těšíme až si někdy zase „přineseme“ divadlo rovnou do třídy.