Divoký začátek školního roku

Na konci prázdnin, kdy už byla celá školka připravená přivítat děti v novém školním roce, se ve zdivu části budovy objevily nové praskliny a třídy Kachniček a Žabiček musely být uzavřeny. Po rychlém jednání se nám podařilo zajistit pro děti náhradní prostory v jiných školkách v Praze 3. Moc děkujeme MŠ a ZŠ Jaroslava Seiferta ve Vlkově ulici a Waldorfské mateřské škole z Koněvovy ulice, že nám poskytly azyl.

V následujících dnech bylo třeba informovat o situaci rodiče, přeorganizovat paní učitelky, vyklidit
a připravit prostory v hostitelských školkách, sbalit nábytek a vybavení z naší školky, pomáhat při nakládání celkem 4 stěhovacích aut, v nových působištích zase všechno vyložit a vybalit, nakombinovat se stávajícím vybavením a rozmístit v nových prostorách. Do akce, která trvala pouhých 5 dnů, se zapojili všichni pracovníci školky. Klobouk dolů před jejich ochotou a výdrží!

Školní rok jsme zahájili s malým zpožděním. Doufáme, že nás už nečekají žádná nemilá překvapení a že dočasné odloučení ustojíme. Udělali jsme všechno pro to, aby se dětem ve třídách líbilo, a věříme, že to tak bude.