Hrnečku, vař!

V Kachničkách nás teď delší dobu provází téma Z pohádky do pohádky. Jak již název napovídá, každý den společně navštěvujeme různá pohádková místa a bytosti. Povídáme si tak o těch nejkrásnějších pohádkách, které by u nás měl znát snad každý. Už jsme stihli nakrmit Otesánka, zahrát si na zvířátka z pohádky Boudo, budko, postavit Perníkovou chaloupku…

A v pátek? Pátek se nesl v duchu pohádky Hrnečku, vař! Rozhodli jsme se tuto pohádku prozkoumat důkladně a zkusit, jestli i náš hrneček dokáže uvařit kaši pro všechny. Nejdříve jsme museli zamíchat speciální roztok skládající se z tekutého mýdla a octa, poté si každý vzal svůj hrneček a namíchal si takovou kaši, kterou má nejraději – jahodovou, borůvkovou, jablíčkovou či citrónovou – a to kombinací jedlé sody a barevného suchého pastelu. Jakmile byla směs připravena, nezbývalo nic jiného než kaši zkusit uvařit. Samozřejmě nám bylo jasné, že bez kouzla to nepůjde, a tak jsme dávali pozor, abychom nezapomněli říct to klíčové „hrnečku, vař“. Kouzla fungovala, hrneček vařil a kaše bylo dostatek!

Pokud budete mít chuť na tak výbornou a ojedinělou kaši, zeptejte se svých kuchtíků kouzelníků, případně šéfkuchařek, rádi vám poradí :-).