Jak jsme si hráli na pekaře

V tomto období si u Berušek povídáme o řemeslech a povoláních, napodobujeme prodavače, doktorku, servírku, kuchaře, kováře a další profese při cvičení i při hrách, vyprávíme si o nich, co dělají a co k tomu potřebují, zpíváme si o nich. Také nás zajímá, co v práci dělají maminka a tatínek.

Ve středu jsme si jedno z povolání vyzkoušeli. Ve výtvarné dílně jsme si hráli na pekaře. Ze slaného těsta, které se nejí, jsme pekli andělské dekorace. Z mouky, soli, vody a oleje jsme společně umíchali a uhnětli tuhé těsto, které jsme rozváleli na placku. Z ní jsme pak vykrajovali andílky, hvězdičky a stromečky, které po vysušení v troubě nebo na topení ještě domalujeme a jinak dozdobíme.

 Práce malým pekařům šla pěkně od ruky a těší se, jak budou maminkám pomáhat při vánočním pečení. Nyní máme připravenou dekoraci na mikulášskou nástěnku.