Jak jsme si hráli s barvami

Už zase chvilku chodíme do školky, seznamujeme se s novými dětmi a vytváříme společná pravidla, třeba srdíčkové, pusinkové, ouškové nebo košťátkové, abychom věděli, jak se máme k sobě chovat, co a jak dělat ve třídě a jak se chovat bezpečně na zahradě.

A také zase společně zpíváme, učíme se jednoduché básničky, rytmizujeme dětská říkadla a kreslíme.

Měli jsme ve třídě smutnou nástěnku, a tak jsme ji rozveselili malovanými obrázky. Udělali jsme velkou hrušeň a prstovými barvami jsme na ni ťupkáním prstu vybarvili hrušky. Příště jsme zas experimentovali s barvami, které jsme zapouštěli do vody, míchali kouzelným štětcem a zjišťovali, jaká vznikne barva smísením červené a žluté, modré a červené a dalších. A potom jsme udělali berušky z papírových tácků. Namalovali jsme je načerveno a polepili je černými puntíky.

Máme z nástěnky ve třídě radost, stejně jako z básničky o hrušce a z písničky o berušce.