Jak to bylo na Dušičky

V pátek 2. listopadu jsme se, stejně jako loni, vydali s dětmi na Olšanské hřbitovy, abychom uctili den Památky zesnulých. Nenechali jsme nic náhodě, a tak jsme se na tento den náležitě připravili. Nejprve jsme si ve třídách společně popovídali o tradici Dušiček u nás a ve světě (Halloween, Dia de Muertos) a poté jsme společnými silami vyrobili v každé třídě dušičkové věnce. Máme hotovo, vyrážíme do terénu!

Jelikož naše republika slavila 100 let od založení Československa, rozhodli jsme se pro tentokrát navštívit pomníky padlých vojáků 1. světové války a položit u nich námi vyrobené dušičkové věnce zdobené trikolorou. S dětmi jsme si pověděli, za co tito vojáci položili svůj život, proč vzniklo Československo a že naším prvním prezidentem byl Tomáš Garrigue Masaryk.