Jaké je to být cukrářem

V naší třídě Kachniček si s dětmi tento týden povídáme o různých řemeslech a povoláních, proto jsme se rozhodli, že si na vlastní kůži vyzkoušíme, jaké je to být cukrářem. Nejdříve jsme si nachystali všechny potřebné ingredience na přípravu nepečeného cukroví a poté už jsme se proměnili v cukráře a cukrářky. Děti si vyzkoušely mixovat piškoty v mixéru, vážit cukr a kokos, přidávat ingredience a vše pořádně promíchat. Poté každý dostal kousek těsta, ze kterého si ukoulel malé kuličky a obalil je v kokosu.

Nejdůležitější částí byla nepochybně ochutnávka, každý malý cukrář i cukrářka přeci nejprve musí vyzkoušet, jestli je jejich výtvor chutný, než jej nabídnou někomu dalšímu. Samozřejmě se všem kokosové bonbóny náramně podařily, o tom se mohli přesvědčit i rodiče, protože jim děti schovaly pár kousků na ochutnání. Pokud byste si chtěli tuto jednoduchou dobrotu s dětmi připravit i doma, určitě se neostýchejte zeptat na recept a s postupem už vám jistě poradí vaši malí cukráři a cukrářky.