Jako ryby ve vodě

Máme tu druhé pololetí a s ním i novou partu na plavání. Některé děti s námi chodí plavat už delší dobu, a tak jsou v bazénu jako ryby ve vodě. Noví plaváčci se s pomocí profesionálních plavčíků učí základům plavání.

Děti jsou rozděleny do čtyř skupin – rybičky, kosatky, želvičky a sluníčka. Každá skupinka má  svého trenéra, který ke každému plaváčkovi přistupuje citlivě a s rozvahou.

Pro pestřejší vyžití slouží dětem různé pomůcky – pěnové podložky, pěnové rukávky a pásky, žížaly a balónky. Ti nejzdatnější se učí plavat i bez pásku a zjišťují , že je voda nadnáší. Velkou zábavou a pro některé i zkouškou odvahy je klouzačka.

Ke konci lekce si děti mohou půjčit jakékoliv pomůcky a hračky a hrát si s nimi ve vodě až do té doby, než uslyší hlasitý pískot pana plavčíka, který oznamuje konec vodních radovánek.