Jeden den lékárníkem

Ve třídě Kachniček si společně tento týden povídáme o tématu Moje tělo a zdraví. Každý den si klademe různé otázky na toto téma, luštíme kvízy a společnými silami na vše hledáme odpovědi. Žádný den u nás nesmí chybět protažení celého těla, relaxace, zpívání, rozhovor na dané téma či konkrétní řízená činnost, kdy rozvíjíme různé naše dovednosti a znalosti. I tak tomu bylo v den, kdy jsme se rozhodli stát se lékárníky, kteří ve svých lékárnách míchají léky na různé nemoci. V naší kachničkové lékárně pomocí experimentu zapouštění laků na nehty do vody a jejich následných nanesení na papír naleznete lék na neštovice či mozek, na bolest hlavy, břicha, rukou a kolenou, i na koronavirus! Díky tomuto experimentu jsme s dětmi objevili novou zajímavou techniku, kterou určitě ještě někdy využijeme při tvoření ve školce, nebo vám ji, milí rodičové, děti doma jistě rády představí a můžete se tak nechat obohatit i vy :-).