Plavu si ani nevím jak…

Od září již tradičně začaly děti chodit na předplavecké kurzy na bazén Pražačka. Na těchto lekcích se děti seznamují s vodou a učí se základům plavání.

Cílem je tedy naučit děti, že voda je kamarád, který jim neublíží, když se v ní budou chovat svědomitě.

Profesionální plavčíci a plavčice si děti na začátku rozdělí do čtyř skupin, každá skupinka má tak svého trenéra, který ke každému plaváčkovi přistupuje citlivě a s rozvahou. Aby děti měly plavání pestřejší, využívají různé pomůcky – pěnové podložky, pěnové rukávky a pásky, žížaly a balonky. Ti nejzdatnější se učí plavat i bez pásku a zjišťují, že voda je krásně nadnáší. Velikou zábavou a pro některé i zkouškou odvahy je klouzačka.

Ke konci lekce si děti mohou půjčit jakékoliv pomůcky a hračky a hrát si s nimi ve vodě. A protože s plavčíky je velká legrace, nezůstanou ve hře ani oni pozadu.