Podzimní tvoření u Žabiček

Listopad se přehoupl do své druhé poloviny a téměř zcela již dostává svému názvu. Naučili jsme se proto, co se v tuto dobu na podzim děje v přírodě, že se vše postupně chystá k zimnímu spánku a nás bude čekat sychravé počasí s dlouhými chladnými večery.
A protože mistr malíř už pomalu odkládá i svoji podzimní barevnou paletu, rozhodli jsme se vyrobit si něco na památku těchto krásně pestrých dnů, se kterými se pomalu loučíme. Netradiční listový svícínek.

Děti si napřed ze samotvrdnoucí modelovací hmoty vytvarovaly “placičku”, do které si každý pevně obtiskl svůj list. Otisk listu si větší děti samy přesně podle jeho okrajů ořízly, malé děti to zvládly s naší radou či menší pomocí. Hmotu s obrysem listu pak všichni upravili do tvaru svícínku, nechali dobře vytvrdnout a potom ještě obarvili akrylovými barvami podle vlastní fantazie.

Děti mají ze svých výrobků velkou radost a svícínky se jim opravdu moc povedly. Už teď se všechny těší, jak si se svými rodiči do nich dají svíčku, zapálí si ji společně například u teplého čaje a budou si přitom vyprávět. Třeba právě o krásně barevném podzimním listí, nebo o Vánocích, které už také klepou na dveře.

Přejeme krásné chvíle a hezké popovídání u plápolajícího plamínku!