Pohádka

Ve třídě Rybiček si povídáme o různých profesích. Tentokrát jsme si vyzkoušeli, jaké je být spisovatelem. Společně jsme vymysleli pohádku o dinosaurech, kterou si můžete přečíst níže. Text ani ilustrace nebyly cenzurovány 🙂

POHÁDKA OD RYBIČEK

O dvou kouzelných dinosaurech

Žili, byli dva kouzelní a šikovní dinosauři. Žili v malém domečku za kopcem u potůčku. Jeden dinosaurus byl kluk a jmenoval se Honza, druhá byla dinosauřice a jmenovala se Anička.  

Jednoho dne se rozhodli, že půjdou na výlet do hor. Sbalili si batůžky a do nich si dali svačinu, pití a balón, aby si mohli kopat nebo házet. Honza si dal na záda stan, aby tam mohli přespat. Nezapomněli ani kartáček a kelímek a pastu na čištění zubů.

Na cestě k lesu potkali dalšího dinosaura, který se jmenoval Marek a u řeky Vltavy potkali dinosauřici Belu.

Šli dlouho a dlouho, až přišli do hlubokého lesa. Sotva snědli svačinu, začalo se stmívat. Dinosauři se chtěli vrátit domů, ale vybrali si špatnou cestu, pořád kličkovali, až zabloudili.

Byli moc unavení, začali stavět stan, aby tam mohli přespat. Do stanu se ale všichni nevešli a tak museli postavit ještě domeček z ořezaných větví.

Uložili se ke spánku, ale spát nemohli, protože najednou uslyšeli divné zvuky. Začali se bát a báli se, až strachy ječeli. Anička přišla na to, že bude lépe být potichu a zjistit, jak je příšera veliká a jestli je nebezpečná. Opatrně vylezli ze stanu ven, začali prozkoumávat okolí, a když si posvítili na zem, zjistili, že je přišli navštívit dvě malé myšky, myška Eliška a myška Anežka.

Všichni se tomu společně zasmáli a myšky jim slíbily, že jim ráno ukážou správnou cestu domů. Jak slíbily, tak udělaly. Dinosauři se vesele vrátili domů a smáli se noční příhodě celý den.

Zazvonil zvonec a pohádky je konec.