Žabičky jsou jedna parta a už se zabydlely

Začátkem školního roku nás čekaly velké změny. Museli jsme se přesunout z naší krásné školky v Jeseniově ulici do školky Jaroslava Seiferta. Přestože nám chybí velká zahrada, kamarádi z Rybiček, Berušek a Kachniček, naše paní ředitelka i všechny skvělé paní učitelky, kuchařky, i paní školnice, velice rychle jsme se tady zabydleli. O to víc se z nás teď stala parta, kterou jen tak něco nerozhodí!

Každý den si hrajeme, cvičíme, povídáme si, ale nezapomínáme se také vždy něco nového naučit. Společně jsme vytvořili naše třídní pravidla, naučili se novou básničku i písničku. Také ale hodně opakujeme písničky, které umíme z loňského roku. Musíme je totiž naučit naše nové kamarády, kteří se velmi rychle zapojují. Hodně nás bavilo, když jsme mohli využít Orffovy hudební nástroje. Paní učitelka se nám snažila poradit, jak správně hrát do rytmu. Občas to sice úplně nevyšlo, ale o to větší legrace to byla!

Přestože nemáme zahradu, každý den samozřejmě chodíme ven dovádět na hřiště do Rajské zahrady. Lumpačíme na houpačkách, skluzavkách, stavíme propracované hrady a silnice v písku a občas se protáhneme na bezva hřišti s umělým povrchem. Tam se totiž perfektně běhá a hrají Rybičky, rybičky, rybáři jedou! A protože jsme park v Rajské zahradě ještě pořádně neprozkoumali, už se těšíme, až přijde ten pořádný podzim s barevným listím, které tam budeme sbírat. Určitě z něj pak něco pěkného vytvoříme!